WCZEŚNIEJSZA SPŁATA KREDYTU KONSUMENCKIEGO ORAZ HIPOTECZNEGO

2020-10-15

Kredyt konsumencki spłacić można w każdym czasie bez konieczności wcześniejszego informowania banku o zamiarze takiej spłaty. Co istotne, przy wcześniejszej spłacie kredytu w całości bank zobowiązany jest do rozliczenia, a więc zwrotu na rzecz konsumenta m. in. części pobranej prowizji w terminie 14 dni od dokonania spłaty.

Zobacz więcej

Banki wprowadzają konsumentów w błąd!

2020-09-17

UOKiK szacuje, że w związku z wcześniejszą spłatą kredytów konsumenckich do zwrotu na rzecz konsumentów pozostaje kwota około 1,5 miliarda złotych. Spłacając szybciej kredyt nie warto więc zwlekać ze złożeniem do banku lub firmy pożyczkowej reklamacji, w której domagać możemy się proporcjonalnego zwrotu prowizji.

Zobacz więcej

Zmiana stanowiska banków w sprawie zwrotów prowizji!

2020-07-30

Zauważyć można, że zmienia się stanowisko banków odnośnie możliwości zwrotu prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego. Dotychczas większość z instytucji finansowych stała na stanowisku, że prowizja bankowa nie jest kosztem związanym z długością okresu kredytowania, a więc nie podlega zwrotowi przy szybszej spłacie kredytu.

Zobacz więcej

SPŁATA KREDYTU HIPOTECZNEGO, A ZWROT PROWIZJI

2020-07-02

W ostatnim czasie niektóre z banków oraz instytucji finansowych pod wpływem orzecznictwa sądowego oraz stanowiska organów państwowych zmieniły na korzyść konsumentów podejście co do możliwości zwrotu prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego.

Zobacz więcej