Zarzuty naruszenia interesów konsumentów wobec Banku Handlowego i Banku Pocztowego

2020-11-25

Część z instytucji finansowych w dalszym ciągu nie dostosowała się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 11 września 2019 r. oraz narusza obowiązek proporcjonalnego zwrotu kosztów kredytów na rzecz konsumentów, którzy dokonali wcześniejszej spłaty całości kredytów konsumenckich.

Zobacz więcej

WCZEŚNIEJSZA SPŁATA KREDYTU KONSUMENCKIEGO ORAZ HIPOTECZNEGO

2020-10-15

Kredyt konsumencki spłacić można w każdym czasie bez konieczności wcześniejszego informowania banku o zamiarze takiej spłaty. Co istotne, przy wcześniejszej spłacie kredytu w całości bank zobowiązany jest do rozliczenia, a więc zwrotu na rzecz konsumenta m. in. części pobranej prowizji w terminie 14 dni od dokonania spłaty.

Zobacz więcej

Banki wprowadzają konsumentów w błąd!

2020-09-17

UOKiK szacuje, że w związku z wcześniejszą spłatą kredytów konsumenckich do zwrotu na rzecz konsumentów pozostaje kwota około 1,5 miliarda złotych. Spłacając szybciej kredyt nie warto więc zwlekać ze złożeniem do banku lub firmy pożyczkowej reklamacji, w której domagać możemy się proporcjonalnego zwrotu prowizji.

Zobacz więcej

Zmiana stanowiska banków w sprawie zwrotów prowizji!

2020-07-30

Zauważyć można, że zmienia się stanowisko banków odnośnie możliwości zwrotu prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu konsumenckiego. Dotychczas większość z instytucji finansowych stała na stanowisku, że prowizja bankowa nie jest kosztem związanym z długością okresu kredytowania, a więc nie podlega zwrotowi przy szybszej spłacie kredytu.

Zobacz więcej